Przed nami Zawody Regionalne i Towarzyskie w Ujeżdżeniu, które odbędą się w dniach 19-20 października.
Ujeżdżanie jest mniej popularne od skoków przez przeszkody, a jest to najbardziej elegancka dyscyplina sportów jeździeckich. Czasem nazywana też francuskim określeniem dressage jest olimpijską konkurencją jeździecką, która porównywana jest często właśnie do tańca lub łyżwiarstwa figurowego. Wszystko za sprawą płynności ruchów, spokoju, równowagi i wzajemnego porozumienia konia i jeźdźca wykonujących elementy składające się na program artystyczny wykonywany do odpowiednio dobranej muzyki.
Warto znaleźć czas i zobaczyć ten piękny spektakl, w wykonaniu czołówki zawodników z Mazowsza. Szczególnie licznie zapowiada się udział dzieci i młodzież – początkujących adeptów tej dyscypliny sportu.
Zawody są elementem cyklu imprez dedykowanego dzieciom i młodzieży „od amatora do zawodnika” pod nazwą Mazowiecki Talent Jeździecki. Celem tego przedsięwzięcia jest wprowadzenie najmłodszych zawodników w świat sportu jeździeckiego przez stworzenie bezpiecznych warunków do podjęcia pierwszych prób współzawodnictwa bez „ostrej” rywalizacji.
Obawiających się złej pogody uspakajamy. Zawody rozegrane zostaną w naszej hali. Ze znajdujących się w niej trybun każdy, niezależne od warunków meteorologicznych, będzie mógł zobaczyć tańczące eleganckie zwierzęta, jakimi są konie.
Oczywiście wstęp na zawody jest bezpłatny, a rywalizacja sportowa to nie jedyne atrakcje jakimi Łąck przyciąga do siebie widzów.
Bieżące informacje na livejumping.com oraz facebook.com/StadoOgierowLack.
Twój koszyk aktualnie jest pusty.