Zakład Treningowy – Próba dzielności 17 ogierów 04-05.11.2020 r. Łąck.

Przez dwa piękne jesienne dni 4-5 listopada 2020 zostało ocenionych 17 ogierów, które odbyły 100-dniowy trening.

To już czwarta edycja, cieszącego się rosnącym zainteresowaniem hodowców i właścicieli ogierów,

Zakładu Treningowego otwartego dla ogierów z zagranicy, organizowanego przez PZHK, przeprowadzonego przez Krzysztofa Kierzka wraz z jego zespołem.

Dotychczasowe trzy próby odbyły się Bieliach, a ta, po raz pierwszy, w Stadzie ogierów Łącku.

Ogiery zostały ocenione przez komisję sędziowską PZHK, która pracowała w następującym składzie: Bogdan Kuchejda- przewodniczący, Marlena Gruca oraz Łukasz Jończyk. Próbę dzielności zwyciężył siwy, nowoczesny, obdarzony kapitalnym ruchem ogier Hickstead Junior OS po Hickstead White OS / Hickstead KWPN od Canturria holst / Chicos’s Boy holst, 4-latek wyhodowany w Gestüt Sprehe, a należący do Stada Ogierów w Moritzburgu. To nie pierwsze zwycięstwo tego ogiera. Hickstead Junior zwyciężył jako dwulatek podczas Korungu w Neustadt/Dosse i do tej pory pokrył w Niemczech około 80 klaczy. Podczas próby dzielności w Łącku w klasyfikacji ogierów skokowych zajął trzecie miejsce. Tuż przed nim uplasował się ogier Action Balou ML old po Action Blue old / Action Breaker BWP , od klaczy Credina OS / Balou du Rouet, także 4-latek, wyhodowany w Niemczech przez Heinricha Kreinest, a należący do Georga Loehe. Pierwsze miejsce wśród skoczków wywalczył 4-letni syn ogiera For Pleasure han po Furioso II SF od klaczy Hinosa C KWPN / Vigo d’Arsouilles BWP, ogier For My Pleasure AES, wyhodowany w Holandii przez Alexandrę Angenent, a należący do Gerda Sosatha. W klasyfikacji ogierów ujeżdżeniowych trzecie miejsce zajęły ex aequo dwa 3-latki należące do Stada Ogierów w Moritzburgu: Don Plaisier westf po Harmony’s Don Nobless han / Dancier han od klaczy Finesse han / Furst Henrich westf, zinbredowany 4×4 na ogiera Donnerhal, wyhodowany w Niemczech przez Reinharda Jaite oraz Fabion Blue Hors han po Blue Horse Farell han od klaczy Feine Dame han / Fidertanz rhld, zinbredowany 4×4 na ogiera Florestan oraz 4x5x5 na ogiera Donnerhal. Fabion został wyhodowany przez Rudolfa Teismanna. Drugie miejsce zajął 4-letni Diamond Pearl old po Diamond Hit old od klaczy Chanel old / Fuerst Romancier old wyhodowany przez Ludgera Holthausa, a należący do Gestüt Sprehe.  Pierwsze miejsce w tej grupie zajął, wspomniany wcześniej zwycięzca całej próby ogier Hickstead Junior OS.

Sędziowie, hodowcy oraz właściciele podkreślali bardzo dobrą pracę jeźdźców (Klaudia Kostrzewska, Marta Heiger, Mateusz Kiempa, Aleksander Kadłubowski oraz Krzysztof Kierzek) i całego zespołu zakładu. Podkreślić należy przede wszystkim wysoką jakość koni, powierzonych do treningu przez takich tuzów hodowlanych jak chociażby Gestüt Sprehe, Landgestüt Moritzburg, Gerd Sosath i.in. Tym bardziej cieszy wynik wyhodowanego w SK Liski ogiera Dacerus wlkp o. Cedrus wlkp / Ogar wlkp m. Datura wlkp / Life and Liberty xx, który w klasyfikacji ogólnej zajął wysokie 4. Miejsce.

ranking końcowy Łąck

dane rodowodowe wymiary bonitacja Łąck 4 5 11 2020 (1)

kwalifikacja do wpisu Łąck 4 5 11 2020

szczegółowa bonitacja Łąck 4 5 11 2020