Sport

KJ ŁĄCK – sport jeździecki

Pierwszy duży sukces dla barw Klubu odniósł Krzysztof Tomaszewski w 1972 r. zdobywając na og.Haust  brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorów w Ujeżdżeniu.
Kolejne sukcesy tego zawodnika na Mistrzostwach Polski Seniorów w Ujeżdżeniu, które zdobywał na zasłużonym  og.HAUST /Lech-Haussa po Assuk/ to:

 • medal brązowy w 1974 r.
 • medal złoty i tytuł Mistrza Polski w 1975 r.
 • medal brązowy w 1977 r.

Kolejne medale w Mistrzostwach Polski zdobyli:

 

Dariusz Garstka na og. APERITIFF - Walewice 2010
Dariusz Garstka na og. APERITIFF – Walewice 2010

 

 • Andrzej Kubisiak w JMP Jun.w Skokach w 1973 r. na og. Haust – medal srebrny
 • Piotr Szpotański w JMP Jun. w Ujeżdżeniu w 1974 r. na og. Haust – medal srebrny
 • Paweł Sikorski w JMP Jun. w Ujeżdżeniu w 1981 r. na wał. Cześnik- medal srebrny

Również w konkurencji ujeżdżenia duże sukcesy odnosiła Elżbieta Morciniec zdobywając w JMP Sen. w 1987 r. medal brązowy, w 1988 medal srebrny a w 1989 medal złoty i tytuł Mistrza Poloski – wszystkie na og. Hajmon.  Także Bogusław Misztal , dyrektor PSO w Łącku w latach 1978-1980 był czołowym zawodnikiem w Polsce w konkurencji ujeżdżenia startując na og. Damian. W konkurencji skoków barw Klubu w Mistrzostwach Polski bronił dwukrotny olimpijczyk Jacek Wierzchowiecki na koniach Pajac i Ewaryst,  Andrzej Lemański, który na og. WAGRAM /Genius – Waxa po Nakrofan/ hod. SK Moszna zdobył w 1998 r. srebrny medal w JMP w Skokach . Kolejny rozdział konkurencji skoków to Maciej Zajączkowski.Do największych sukcesów tego zawodnika należy zaliczyć IV miejsce w MP w Skokach w 2002 r., Brązowy medal w Halowych Mistrzostwach Polski w 2002 r.  oraz tytuł Mistrza Polski LZS.

Osobny rozdział Klubu to konkurencja WKKW. W konkurencji tej trenowany przez inż.Bolesława Wyszatyckiego juniorArkadiusz Osica zdobył w 1982 r. na Mistrzostwach Europy w WKKW w Wielkiej Brytanii brązowy medal i  tytuł II-go Wicemistrza Europy oraz medal srebrny drużynowo.Sukces ten osiągnął na wał. HEL /Patryk xx- Habilitacja po Hipparch/ wychodowanym w SK Liski. Duży sukces odniósł w tej konkurencji Dariusz Mikulski startując w ekipie narodowej w Mistrzostwach Europy Młodych Jeźdźców w Fontainebleau /Francja oraz na zawodach CCI w Heide-Kalmthout /Belgia/. Również junior Dariusz Garstka odniósł duży sukces zdobywając złoty medal w WKKW na Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży w 1984 r. a także złoty i srebrny medal na OSM w 1986 r. Zawodnik ten był dwukrotnie uczestnikiem Mistrzostw Europy Juniorów w WKKW w Waldorfie /Niemcy/ oraz w Pratoni del Vivaro /Włochy/ gdzie zajął 13 miejsce. W konkurencji tej również seniorzy odnieśli wiele sukcesów:

 • Bolesław Wyszatycki – wielokrotny uczestnik Mistrzostw Polski Sen. WKKW w 1977r.  – IV m./Biały Bór/ oraz w Ujeżdżeniu w 1978r. /Książ/ – IV m. Członek kadry narodowej, uczestni w zawodach WKKW w Heide-Kalmthout w Belgii i CCI Amsterdam /Holandia/ – VI miejsce. Dosiadał ogierów SUM i LEN, które uczestniczyły w Igrzyskach Olimpijskich  w 1980r. w Moskwie.
 • Mirosław Szłapka – czołowy jeździec WKKW w kraju, w 1984 r. zajął II m. ind. oraz I m. zespołowo na Zawodach Przyjaźni w Drzonkowie, na MPSen.WKKW w 1985 r. zdobył brązowy medal na og. Len
 • Jacek Gałczyński – czołowy zawodnik w kraju w WKKW, starował na koniach GON i SUWAK.W 1990 r. na MP Sen. w WKKW zdobył srebrny medal na og. SUWAK. Również w 1990 r. startował na Mistrzostwach Świata w Sztokholmie /Szwecja/ na og. GON.
  Osobny rozdział to sekcja woltyżerki, w której zajęcia prowadzili: Anatoliusz Janiszewski, Joanna Borysiuk a obecnie Katarzyna Skierkowska a której zespół zdobył m.innymi Puchar Polski. Kolejną konkurencją uprawianą w KJ Łąck to powożenie zaprzęgami cztero i dwu konnymi, gdzie duże sukcesy odnosili Andrzej Kubisiak i Marian Wroński wielokrotnie startując w MP.

Dzięki dużemu zaangażowaniu działaczy i trenerów jeździeckich do których należeli dyr.Władysław Tomaszewski, dyr.Bogusław Misztal, dyr.Michał Wojnarowski, inż.Bolesław Wyszatycki, inż.Tadeusz Andraszek, Stanisław Mikulski, Bożena Ablewska, Elżbieta Maciąg i wielu innych, LKJ Łąck przez wiele lat odnosił sukcesy na arenie krajowej oraz za granicą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *