Sport

KJ ŁĄCK – sport jeździecki

Pierwszy duży sukces dla barw Klubu odniósł Krzysztof Tomaszewski w 1972 r. zdobywając na og.Haust  brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorów w Ujeżdżeniu.
Kolejne sukcesy tego zawodnika na Mistrzostwach Polski Seniorów w Ujeżdżeniu, które zdobywał na zasłużonym  og.HAUST /Lech-Haussa po Assuk/ to:

 • medal brązowy w 1974 r.
 • medal złoty i tytuł Mistrza Polski w 1975 r.
 • medal brązowy w 1977 r.

Kolejne medale w Mistrzostwach Polski zdobyli:

 

Dariusz Garstka na og. APERITIFF - Walewice 2010
Dariusz Garstka na og. APERITIFF – Walewice 2010

 

 • Andrzej Kubisiak w JMP Jun.w Skokach w 1973 r. na og. Haust – medal srebrny
 • Piotr Szpotański w JMP Jun. w Ujeżdżeniu w 1974 r. na og. Haust – medal srebrny
 • Paweł Sikorski w JMP Jun. w Ujeżdżeniu w 1981 r. na wał. Cześnik- medal srebrny

Również w konkurencji ujeżdżenia duże sukcesy odnosiła Elżbieta Morciniec zdobywając w JMP Sen. w 1987 r. medal brązowy, w 1988 medal srebrny a w 1989 medal złoty i tytuł Mistrza Poloski – wszystkie na og. Hajmon.  Także Bogusław Misztal , dyrektor PSO w Łącku w latach 1978-1980 był czołowym zawodnikiem w Polsce w konkurencji ujeżdżenia startując na og. Damian. W konkurencji skoków barw Klubu w Mistrzostwach Polski bronił dwukrotny olimpijczyk Jacek Wierzchowiecki na koniach Pajac i Ewaryst,  Andrzej Lemański, który na og. WAGRAM /Genius – Waxa po Nakrofan/ hod. SK Moszna zdobył w 1998 r. srebrny medal w JMP w Skokach . Kolejny rozdział konkurencji skoków to Maciej Zajączkowski.Do największych sukcesów tego zawodnika należy zaliczyć IV miejsce w MP w Skokach w 2002 r., Brązowy medal w Halowych Mistrzostwach Polski w 2002 r.  oraz tytuł Mistrza Polski LZS.

Osobny rozdział Klubu to konkurencja WKKW. W konkurencji tej trenowany przez inż.Bolesława Wyszatyckiego juniorArkadiusz Osica zdobył w 1982 r. na Mistrzostwach Europy w WKKW w Wielkiej Brytanii brązowy medal i  tytuł II-go Wicemistrza Europy oraz medal srebrny drużynowo.Sukces ten osiągnął na wał. HEL /Patryk xx- Habilitacja po Hipparch/ wychodowanym w SK Liski. Duży sukces odniósł w tej konkurencji Dariusz Mikulski startując w ekipie narodowej w Mistrzostwach Europy Młodych Jeźdźców w Fontainebleau /Francja oraz na zawodach CCI w Heide-Kalmthout /Belgia/. Również junior Dariusz Garstka odniósł duży sukces zdobywając złoty medal w WKKW na Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży w 1984 r. a także złoty i srebrny medal na OSM w 1986 r. Zawodnik ten był dwukrotnie uczestnikiem Mistrzostw Europy Juniorów w WKKW w Waldorfie /Niemcy/ oraz w Pratoni del Vivaro /Włochy/ gdzie zajął 13 miejsce. W konkurencji tej również seniorzy odnieśli wiele sukcesów:

 • Bolesław Wyszatycki – wielokrotny uczestnik Mistrzostw Polski Sen. WKKW w 1977r.  – IV m./Biały Bór/ oraz w Ujeżdżeniu w 1978r. /Książ/ – IV m. Członek kadry narodowej, uczestni w zawodach WKKW w Heide-Kalmthout w Belgii i CCI Amsterdam /Holandia/ – VI miejsce. Dosiadał ogierów SUM i LEN, które uczestniczyły w Igrzyskach Olimpijskich  w 1980r. w Moskwie.
 • Mirosław Szłapka – czołowy jeździec WKKW w kraju, w 1984 r. zajął II m. ind. oraz I m. zespołowo na Zawodach Przyjaźni w Drzonkowie, na MPSen.WKKW w 1985 r. zdobył brązowy medal na og. Len
 • Jacek Gałczyński – czołowy zawodnik w kraju w WKKW, starował na koniach GON i SUWAK.W 1990 r. na MP Sen. w WKKW zdobył srebrny medal na og. SUWAK. Również w 1990 r. startował na Mistrzostwach Świata w Sztokholmie /Szwecja/ na og. GON.
  Osobny rozdział to sekcja woltyżerki, w której zajęcia prowadzili: Anatoliusz Janiszewski, Joanna Borysiuk a obecnie Katarzyna Skierkowska a której zespół zdobył m.innymi Puchar Polski. Kolejną konkurencją uprawianą w KJ Łąck to powożenie zaprzęgami cztero i dwu konnymi, gdzie duże sukcesy odnosili Andrzej Kubisiak i Marian Wroński wielokrotnie startując w MP.

Dzięki dużemu zaangażowaniu działaczy i trenerów jeździeckich do których należeli dyr.Władysław Tomaszewski, dyr.Bogusław Misztal, dyr.Michał Wojnarowski, inż.Bolesław Wyszatycki, inż.Tadeusz Andraszek, Stanisław Mikulski, Bożena Ablewska, Elżbieta Maciąg i wielu innych, LKJ Łąck przez wiele lat odnosił sukcesy na arenie krajowej oraz za granicą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *