Relacja z zawodów 21-23.10.2016 r.

W dniach 21-23 października 2016 r. w ujeżdżalni Stada Ogierów w Łącku rozegrano Halowe Zawody Ogólnopolskie w Skokach przez Przeszkody w randze dwóch gwiazdek z pulą nagród  wynoszącą 45 tys. zł.

Minęło kilkanaście lat odkąd w hali Stada rozegrano ostatnie zawody tak dużej rangi.  W tym roku było to możliwe dzięki wsparciu finansowemu sponsorów oraz podjęciu przez obecny Zarząd decyzji o wymianie dotychczasowego podłoża na piasek kwarcowy. Podłoże zostało położone w innowacyjnym systemie Ebbe und Flut. Inwestycję w błyskawicznym tempie zrealizowała firma Equisystem, której słów uznania na temat jakości podłoża nie szczędzili nawet startujący zawodnicy.

Do rywalizacji stanęło ponad 100 par jeźdźców i koni. W najwyższej  klasie P rozgrywanych jednocześnie Zawodów Regionalnych i Towarzyskich zwyciężyli:

w piątek  i w niedzielę Natasza Alicja Tomaszewicz na kucu Novella PP, a w sobotę Maja Synowicz na klaczy Lisa Bona L.

Niedzielne nagrody zwycięzcom ufundował sklep jeździecki Dryf. Ogromne gratulacje należą się również wszystkim debiutantom.

W najwyższej rundzie Zawodów Ogólnopolskich tryumfowali:

w piątek Dawid Rakoczy na wałachu Sanczo, w sobotę Jacek Zagor na wałachu Halifax Van De Heffinck a niedzielny Grand Prix o Puchar PKN ORLEN wygrał Dawid Rakoczy na wałachu Conraldik IV.

Zwycięzca oprócz nagrody pieniężnej otrzymał voucher na weekendowy pobyt w apartamencie Hotelu Dębowa Góra.

Wyniki wszystkich rozegranych konkursów: wyniki-zo-lack-21-23-10-2016-cale

Ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich była duża frekwencja wśród publiczności. W niedzielę zabrakło miejsc siedzących dla widzów, a każde zrzucenie przeszkody lub czysty przejazd wywoływał gromkie brawa czy westchnienia grozy.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Agencja Nieruchomości Rolnych. Sponsorem Głównym był PKN ORLEN. Sponsorzy: Auto Forum Mercedes Benz w Płocku, Tonsmeier Centrum, Kalahari Zespół Pałacowo-Parkowy, RDS STAL, SITA Płocka Gospodarka Komunalna, Equi Straw. Krzewy zdobiące parkur i bar dostarczyło Centrum Ogrodnicze Szafirek, a owoce i warzywa dla koni i gości Hurtownia Owoców i Warzyw Ecuador.

Niedzielne konkursy były na żywo relacjonowane w Telewizji Polsat News, a informacja o zwycięzcy zawodów pojawiła się w głównym wydaniu Wydarzeń Sportowych Telewizji Polsat.

Dziękujemy!