Relacja z Regionalnych Zawodów w Skokach przez Przeszkody 14-15 maja 2016 r.

 

W dniach 14-15 maja na hipodromie Stada Ogierów w Łącku zostały rozegrane Zawody w Skokach przez Przeszkody w ramach II Eliminacji Equestriada Jumping 2016. W szranki stanęło 36 par koni i jeźdźców. To czas niezwykłych emocji dla zawodników i ich bliskich, radości z wygranej, dumy z udanego debiutu, łez po upadku czy eliminacji. Zgromadzona publiczność z zachwytem może obserwować piękne konie w ruchu, dostojnych jeźdźców oraz eleganckie i dzielne amazonki . Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz debiutantom!

Wyniki dostępne są pod linkiem:

https://zawodykonne.com/zawody/29/24

Zwycięzcy oprócz uznania, gratulacji, pucharów, flots oraz nagród pieniężnych w wyższych konkursach, otrzymali wiele nagród rzeczowych, w tym m.in. czapki, kubki, wizerunki koni na drewnie, bilety na mecz piłki ręcznej, vouchery do SPA i restauracji Hotelu Dębowa Góra, vouchery na zabiegi fizjoterapii dla koni, lizawki dla koni, artykuły jeździeckie ze sklepu EquiMA w Płocku, nagrody pieniężne od Pizzerii Biesiadowo, nagrody od Nadleśnictwa w Łącku.

W konkursie klasy L, wys. 100 cm główną nagrodą był rower o wartości 1600 zł ufundowany przez Pana Roberta Synowicza właściciela RDS Stal.

Puchary specjalne dla zwycięzców trzech ostatnich konkursów ufundowali nasi sponsorzy strategiczni: SITA Płocka Gospodarka Komunalna, Volteo Horse Service – najlepsza firma transportowa koni (zapraszamy do zapoznania się z ich bogatą ofertą) oraz SILOPOL – jedna z najprężniej działających na Mazowszu firm branży rolniczej. Jest nam niezmiernie miło, że Prezesi w/w firm osobiście wręczyli zwycięzcom puchary i nagrody.

W najbardziej wymagającym konkursie klasy C o wysokości przeszkód 130 cm, w niedzielę zwyciężył Michał Kubiak na koniu I Love You Du Beumont. Drugie miejsce zajęła Anna Małkowska-Piotrowska na koniu Emir, a miejsce trzecie Jakub Kubiak na koniu El Dżamara. Zwycięzcy oprócz nagród pieniężnych i pucharów, otrzymali vouchery na dowóz ekologicznej ściółki dla koni Equi Straw w ilości 1000 kg. 500 kg oraz 250 kg.

Podczas przerwy między konkursami odbył się pokaz kucia na gorąco przygotowany przez jednego z najlepszych na Mazowszu kowali – Jarosława Kotfasińskiego. Modelką podczas pokazu była nasza klacz Diamante. W ruch poszedł młot i kowadło, a wydobywająca się spod podkowy para i towarzyszący temu charakterystyczny dźwięk wprawiły w zdumienie licznie zgromadzoną publiczność. Pan Kotfasiński swoim pokazem udowodnił, że współczesne podkuwanie koni niewiele różni się od tego wykonywanego dawniej. Niektórzy nawet mieli wrażenie małej podróży w czasie, jedynie mobilny piec w busie zdradzał, że to XXI wiek.

W tym samym czasie na parkurze odbył się pokaz woltyżerki przygotowany przez dzieci z Klubu Jeździeckiego Łąck oraz ich trenerkę Kasię Skierkowską.

Kolejne zawody już we wrześniu. Zapraszamy!