Relacja z Ogólnopolskich i Towarzyskich Zawodów w Woltyżerce 21-22 maja 2016 r.

W dniach 21-22 maja 2016 r. w hali Stada Ogierów w Łącku odbyły zawody w woltyżerce sportowej.

W sobotę rano zawodniczki z KJ Łąck przy SO w Łącku przystąpiły do egzaminu na odznaki woltyżerskie – brązowe i srebrną. Po udanym rozpoczęciu dnia, o godzinie 13 zaczął się pierwszy dzień zawodów regionalnych. Zawodnicy startowali w 3 różnych kategoriach: indywidualnie, w parach i drużynowo. Zawody rozpoczęły się od obowiązku w  konkursie indywidualnym seniorów. Tego dnia gospodarzy reprezentowała tylko jedna zawodniczka – Joanna Sikorska, która startowała w konkursie indywidualnym juniorów. Później zaprezentowały się pary i zespół z UKS Volteo.

Następnego dnia rozegrane zostały zawody towarzyskie. Zainaugurował je zespół gospodarzy w składzie: Aleksandra Żelichowska, Alicja Augustyniak, Joanna Sikorska, Nikola Janiszewska, Oliwia Raciniewska, Oliwia Kowalewska w konkursie zespołowym Dz. Następnie 4 nasze reprezentantki: Zuzanna Janiszewska, Klaudia Cybulska, Natalia Karasińska oraz Justyna Łyzińska zaprezentowały się w konkursie indywidualnym od 8 do 13 lat. Nasza najmłodsza zawodniczka Dominika Frątczak dzielnie prezentowała się w konkursie „maluszków” do lat 7. Zawody towarzyskie zakończył konkurs par. Po przerwie obiadowej nadszedł czas na drugą część zawodów regionalnych. Tego dnia wszyscy zawodnicy prezentowali swoje programy dowolne. Publiczność nie zawiodła i z entuzjazmem kibicowała swoim faworytom. Na koniec dnia zostały ogłoszone wyniki zawodów. W konkursie indywidualnym Ai 3* zwyciężyła Aleksandra Mazińska, a indywidualnym Bi 1* Zuzanna Bogdańska. Najlepszą parą okazały się być również reprezentantki UKS Volteo Zuzanna Bogdańska i Zofia Mikołajczak. Konkurs zespołowy wygrały zawodniczki z UKS Volteo. Później nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów zawodów towarzyskich. W konkursie „maluszków” bezkonkurencyjna okazała się Zoja Jaworska z Stowarzyszenia Agro – Aves Gajewniki. Również zawodniczki z tego klubu: Agata Lisiecka oraz Patrycja Pisarek wygrały konkurs par. Natomiast konkurs zespołowy wygrały zawodniczki KJ Łąck przy SO w Łącku. Najlepszym koniem zawodów została klacz Tonka lonżowana przez Panią Katarzynę Skierkowską dla indywidualnej reprezentantki gospodarzy.

Na zawodach w Łącku zaprezentowało się około 40 zawodników z 3 klubów: KJ Łąck przy SO w Łącku, Stowarzyszenia Agro-Aves Gajewniki, UKS Volteo oraz 1 zawodniczka bez przynależności klubowej. Dla wielu zawodników był to ich debiut w zawodach woltyżerskich. Wraz z zawodniczkami gospodarzy, swój debiut miał również ich nowy koń Ramzes. Zawody w woltyżerce sportowej po wielu latach przerwy wróciły z powrotem do Łącka i mamy nadzieję, że tak zostanie. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Mamy też ogromną nadzieję, że zawitacie w jeszcze większym gronie na kolejne zawody, które odbędą się już we wrześniu! Zapraszamy!

 

Autor tekstu: Joanna Sikorska

_IGP6349

_IGP6354

_IGP6441

_IGP6443

_IGP6490

_IGP6561

_IGP6587

_IGP6609

_IGP6635

_IGP6652

_IGP6670

_IGP6690

_IGP6692

_IGP6603