Relacja z Halowych Zawodów Towarzyskich 12.03.2016 r.

12 marca 2016 r. w Stadzie Ogierów w Łącku odbyły się Halowe Zawody w Skokach przez Przeszkody. W szranki stanęło 35 par koni i jeźdźców. Rozegrano konkursy od klasy LL o wysokości przeszkód 60/70 cm do klasy N o wysokości przeszkód 120 cm. Organizatorem zawodów był Klub Jeździecki „Łąck” i Stado Ogierów w Łącku. Patronat honorowy nad zawodami objęło Starostwo Powiatowe w Płocku. Sędzią głównym zawodów była Joanna Gawłowska.

W konkursie nr 1 najlepszy czas przejazdu miała Nikola Krajewska na koniu Woksana. W pozostałych konkursach miejsca na podium zajęli:

Konkurs klasy LL (towarzyski, zwykły,) wysokość przeszkód 80 cm:

 1. Gabriela Janiszewska na koniu Hotrex
 2. Wiktoria Kubisiak (reprezentantka Klubu Jeździeckiego „Łąck”) na koniu Epos
 3. Aleksandra Zaręba na koniu Wigor

Konkurs klasy L dwufazowy (zwykły/zwykły), wysokość przeszkód 100 cm:

 1. Jakub Dołhun na koniu Aromat
 2. Maja Synowicz na koniu Lisa Bona L
 3. Dominika Zieniewicz na koniu Faraon

Konkurs klasy P dwufazowy (zwykły/zwykły) wysokość przeszkód 110 cm:

 1. Anna Małkowska-Piotrowska na koniu Emir
 2. Michał Kubiak na koniu I Love You Du Beaumont
 3. Dariusz Garstka na koniu Saint Laurent

Konkurs klasy N zwykły, wysokość przeszkód 120 cm:

 1. Tomasz Chentkowski na koniu Glorius II
 2. Michał Marcinkowski na koniu Piccolo
 3. Tomasz Chentkowski na koniu Jumbo Jet

Panowie, którzy zwyciężyli w ostatnim konkursie reprezentują Klub Jeździecki Welt Opypy.

Pełna lista wyników: Wyniki 12 marca 2016

Rozegrany został również konkurs licencyjny, po ukończeniu którego licencję zdobyli m.in. Jakub Dołhun i Adrianna Izmajłowicz. W dekoracji zwycięzców uczestniczyli: Wójt Gminy Łąck Zbigniew Białecki, wieloletni Dyrektor Stada Ogierów w Łącku Michał Wojnarowski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Płockiego Adam Sierocki oraz Przewodniczący Rady Gminy w Łącku Lech Drohomirecki. Zwycięzców jednego z konkursów uroczyście poprowadzili Ułani z 4 Pułku Strzelców Konnych Ziemi Łęczyckiej z Płocka, pod dowództwem porucznika Andrzeja Żabki.

Halowe Zawody w Skokach przez Przeszkody zostały połączone z piknikiem rodzinnym. O każdej pełnej godzinie turyści mogli zwiedzić zabytkową powozownię oraz stajnie Stada Ogierów w Łącku. Z historią tego miejsca oraz z rasami koni, które tu stacjonują, zainteresowane osoby zapoznawał wieloletni pracownik Stada Jerzy Trzybiński, niezastąpiony w roli przewodnika. Każdy kto chciał spróbować jazdy konnej, mógł skorzystać z przejażdżek na sympatycznym koniu huculskim. Dla odwiedzających przygotowano również przejażdżki bryczką zaprzężoną w dwa piękne śląskie konie. Powożącymi byli koniuszy Stada Ogierów w Łącku Jacek Śluborski i masztalerz Tadeusz Grzelak. Dzięki ich doświadczeniu i poczuciu humoru przejażdżki stały się dla dzieci niezapomnianą przygodą, przy której co najważniejsze, wszyscy mogli czuć się bezpiecznie. Każdy kto chciał ogrzać się w ten piękny, ale zimny dzień, mógł udać się do kawiarni, w której serwowano regionalne potrawy albo spędzić czas przy ognisku, piekąc kiełbaski. Kawiarnia, znajdująca się pod trybunami, na czas zawodów zamieniła się w małą galerię sztuki, ponieważ okoliczni artyści rękodzieła wystawili swoje piękne prace. Dla publiczności zorganizowano również konkurs, w którym do wygrania był świerk srebrny oraz rower o wartości 1500 zł. Główną nagrodę wygrał Pan, który zdecydował się wesprzeć Klub Jeździecki „Łąck” i przekazać wygraną na kolejne zawody.  Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za ten wspaniały gest. Podczas przerwy w zawodach wystąpiła para piosenkarzy Karolina Śmigielska i Daniel Szymborski, a po ich występie wielkanocny kurczak i królik rozdawali słodkości, życząc wszystkim Wesołych Świąt Wielkanocnych

Organizowane w takiej formie zawody przyciągają nie tylko pasjonatów sportów jeździeckich, ale wszystkich, którzy pragną aktywnie spędzić weekend. Kolejne zawody w skokach przez przeszkody odbędą się 14 i 15 maja br., a tydzień później zorganizowane zostaną Ogólnopolskie Zawody w Woltyżerce, w których udział weźmie Sekcja Woltyżerki z Łącka.

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *