Halowy Puchar Polski w skokach przez przeszkody 31.03-02.04.2017 r.

W dniach 31.03-02.04 w Stadzie Ogierów w Łącku odbył się Finał Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody.

W zawodach udział wzięli najbardziej utytułowani zawodnicy naszego kraju. Do rywalizacji zgłosiło się 170 par koni i jeźdźców. Liderem klasyfikacji Halowego Pucharu Polski był Jarosław Skrzyczyński. W finałowym konkursie Seniorów, aby zwyciężyć nie mógł popełnić żadnego błędu. Presja była tym większa, że tuż przed nim jego największy rywal Kamil Grzelczyk pokonał parkur bez żadnego błędu. Pełen emocji finał przyniósł spodziewane rozstrzygnięcie. 

W konkurencji Seniorów złoty medal zdobył Jarosław Skrzyczyński z KJ Agro Handel Śrem, startując na klaczy Chacclana. Srebro w pięknych przejazdach wywalczył Kamil Grzelczyk z  KJ Szumlakowscy-Cysterny Brzeg . Koń Wibaro, na którym startował otrzymał nagrodę PZHK za najlepszego konia polskiej hodowli. Dobrze zaprezentował się także Michał Tyszko z Tuszyński KJ Garbówek, który na Surrimo zdobył brązwoy medal. Ulubieniec publiczności, najmłodszy zawodnik kategorii Seniorów, Adaam Grzegorzewski z St. Agro-Aves Gajewniki,  startując na Casablance zajął czwarte miejsce, a Jan Bobika z LKS Dragon Nowielice na Chacco Amicor  był piąty.

W pięciokonnej rywalizacji kategorii młodych jeźdźców złoto trafiło do zawodniczki KJ Metpol Grodziec, Joanny Marciniak, która jako jedyna pokonała obydwa przejazdy na Chelsea-Blue bezbłędnie. Srebrny medal zdobyła Michalina Szmytka na wałachu Comet 235, a brąz zawodniczka KJ Agro-Handel Śrem, Dajana Pawlicka

 

W kategorii juniorów złoty medal otrzymała Dalia Lehmann z Lehmann Sport Horses startując na klaczy Annchen 11. Drugie miejsce wywalczyła Aleksandra Bolko z SK Ciekocinko na wałachu Chimequyl. Brąz zdobyła Maria Baehr z KJ Agro-Handel Śrem na La Strada L.

 

 

Pula nagród Zawodów Ogólnopolskich wynosiła 40 tys. zł. Zwycięzcy ogólnej kwalifikacji HPP otrzymali dodatkowo nagrody finansowe i rzeczowe o wartości 150 tys. zł.

Klub Jeździecki „Łąck” ufundował zwycięzcom również bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe: pasze dla koni Pro-Linen, nagrody od salonu Toyoty Kompińscy, kosz wędlin od Staropolskiej Masarni z Gostynina, weekendowy pobyt dla dwóch osób w Hotelu Dębowa Góra, derki od firmy Grene z Kutna, derki od PZHK i PZJ, książki i puchary od Burmistrza Gostynina, puchary od Wójta Gminy Łąck.

Wśród grona licznej publiczności rozlosowano nagrodę na weekendowy pobyt w Gospodarstwie Agroturystycznym Maciejówka.

Po Pucharze Polski, rozegrano zawody regionalne.

W konkursie towarzyskim zwykłym (LL, wys. 80 cm) dla kucy i dużych koni zwyciężył Dawid Czarnecki na Jaskierze, drugie miejsce zajął Piotr Ziółek na Holsterze, a brąz wywalczył Dariusz Garstka na Kanonie.

Konkurs towarzyski zwykły (L, wys. 100 cm) wygrała Tamara Tybulczyk na koniu Regiel. Drugie miejsce wywalczyła Aleksandra Zaręba na Enrico, a trzecie – Maja Gutorska na Aromat.

W konkursie regionalnym zwykłym (P, wys. 110 cm), zwyciężyła Nikola Krajewska na Eposie, drugie miejsce zajęła Tamara Tybulczuk na Szambelanie, a trzecie zdobyła Alicja Karbownik na Alinie. 

W ostatnim konkursie regionalnym zwykłym (N, wys. 120 cm), złoto zdobyła Michalina Szmytka na Utoucha Van De Dwerse Hagen, srebro – Jakub Krzyżosiak na Lexusie, a brąz – Antoni Szmytka na ELixir De La Esperance.

 

Głównym organizatorem cyklu Halowego Pucharu Polski był Polski Związek Jeździecki.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Agencja Nieruchomości Rolnych. 

Sponsorzy:

 

                          

Patronat medialny:

   

 

Relacja z piątku i niedzieli pojawiła się na żywo w Telewizji Polsat News oraz w wieczornych Wydarzeniach.

Zapraszamy do naszej galerii z zawodów zamieszczonej w zakładce „Galeria”.